Burmistrz ufundował dla pielęgniarek i położnych z okazji 12 maja... czekolady. Zobacz jak są one wręczane na szpitalnych oddziałach... Rozumiemy, chęć wykonania sympatycznego gestu. Natomiast w obecnej sytuacji polskiego pielęgniarstwa jest on całkowicie chybiony i może wywoływać poczucie zażenowania... W dzień lekarza też czekolady?

Dzień Pielęgniarki i Położnej.

Zobacz także:

12 maja 2018 roku - Latający cyrk monty pythona - 12 maja - życzenia dla pielęgniarek i położnych: pani Ptok mówi o "obsłudze", pani Małas życzy "żebyśmy umiały i miały czas zachować umiar i dystans między pracą zawodową a życiem osobistym i rodzinnym", pani Szczurek-Żelazko wspomina o pielęgniarce wyniesionej w dniu 28 kwietnia na ołtarze, a minister Szumowski, życzy aby satysfakcja i "radość" rekompensowały trudy pracy!

Poniżej publikujemy pielegniarski mem nr 6 z okazji 12 maja...

Zobacz inne pielęgniarskie memy... 

Zobacz całość memu pielęgniarskiego nr 6 


Zobacz inne pielęgniarskie memy:

Pielęgniarski mem (5) - à propos ustawowego zmuszenia pielęgniarek i położnych do wypisywania druków L4. Cel? Optymalne wykorzystani czasu lekarza.

Pielęgniarski mem (4) - à propos zapowiedzi rządu, że dyrektor szpitala będzie mógł wziąć pod opiekę pielęgniarkę z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (3) - à propos pielęgniarek z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (2) - à propos rozpoczynającej się w dniu dzisiejszym (18 kwietnia) "debacie o zdrowiu" ministra Szumowskiego w kontekście obecnej sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych...

Pielęgniarski mem (1) - à propos "sytuacji punktowych" wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko......



Komentarze użytkowników

#1  2018.05.13 10:44:05 ~Pielęgniar

Proponuję. Wsadzić pomysłodawcom czekoladki tam gdzie światło nie dochodzi niech maja zatwierdzenie

#2  2018.05.13 11:10:11 ~JA

ŻENADA, ŻENADA I JESZCZE RAZ ŻENADA - I JESZCZE JAK DYGAJĄ GRZECZNIE ODBIERAJĄC CZEKOLADKI - OJ WY SŁUŻKI I WSZELKIEJ MAŚCI DUPOWŁAZY - CZY WY MACIE CHOĆ ODROBINĘ GODNOŚCI I WSTYDU ? CO INNE NAGRODY ZA DROGIE ? ZERO SZACUNKU MACIE DLA SIEBIE ! A GDZIE PODKREŚLANIE ZASŁUG JAK W INNYCH ZAWODACH TO SIĘ ODBYWA ROKROCZNIE PRZEZ MEDIA PUBLICZNE TEŻ ODPOWIEDZIALNYCH JAK ZAWÓD PIELĘGNIARKI ? WSZYSCY NP. STRAŻACY W DN.04.05. MAJĄ WIELKIE ŻYCZENIA OD RZĄDU, PREZYDENTA I MNÓSTWO IMPREZ CENTRALNYCH I LOKALNYCH M.IN. I ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW I NASZE CIĘŻKO ZAROBIONE PIELĘGNIARSKIE PIENIĄDZE. GDYBY NIE TE ZDJĘCIA TO BYM NIE UWIERZYŁ W TAKĄ GŁUPOTĘ I PONIŻENIE PIELĘGNIAREK ZE STRONY DYREKCJI I TEŻ GŁUPOTA TYCH PIELĘGNIAREK CO POŁASZCZYŁY SIĘ NA TE CEKOLADKI A CO TERAZ UJRZAŁO ŚWIATŁO PUBLICZNE - JAK WAM NIE WSTYD ? A SZCZEGÓLNIE TE MŁODE SZCZĘŚLIWE ! - WNIOSEK : WZIĘŁY BY PEWNIE I GÓWNO ZAWINIĘTE W PAPIEREK - INACZEJ NIE MOŻNA ! A JAK WAS UBIERAJĄ - JAKIE ŻABIE I OPIEKUŃCZE MUNDURKI TERAZ MACIE (TANIUTKIE ! ) - OT I WIZERUNEK POLSKIEJ PIELĘGNIARKI W 21 W. JAK ODBIERAJĄ GRZECZNIE TE CEKOLADKI - NO TO MAMY NOWY WIZERUNEK. : DAMY Z LAMPĄ I Z CEKOLADKĄ - MOŻNA SIĘ UCHACHAĆ ! P.MIELCAREK SŁABY KOMENTARZ GŁÓWNY TAK JAK BY SIĘ PAN BAŁ OSTRZEJSZYCH SŁÓW PRAWDY !

#3  2018.05.13 11:13:00 ~piel.

Do 2 - super, brawo a do 1 po co w ogóle wzięły a więc i twoja propozycja bez znaczenia - takie bla, bla sobie, aby coś tam napisać a redakcji post poleci kolejny jak zwykle od wielu, wielu tu lat.

#4  2018.05.13 11:14:20 ~Piel.

No tak wiadomo kutno - punktowe protesty i cekoladki dam z lampą ! poniżej pasa ! Do 2 brawo !

#5  2018.05.13 11:30:07 ~Piel

Mam pytanie jakie sa zarobki Pielegniarek w szpitalu w Kutnie? Ten otyly facet w reportażu to dyrektor szpitala w Kutnie?

#6  2018.05.13 11:37:37 ~&

Upokarzajace.Symboliczne."Kiedy gesty mówią więcej niż słowa ".

#7  2018.05.13 11:45:43 ~Obciach

Ale obciach - widać, że z musu brały te czekoladki, ale po co ? Były w grupie nie musiały się bać ! Ale lizusów też nie brakuje - widać tam wyrażnie ! I teraz jak pacjent zobaczy ten newsik to zaraz cekoladki będą na zawołanie np. cekoladka buch - za basen ;)( ŻENADA STRASZNA - WSTYD - OBCIACH - BRAK SŁÓW !

#8  2018.05.13 11:49:05 ~Piel.

I takie jesteśmy nadal - młode jeszcze gorsze, bo nic nie zmieniają i tylko w geście zadowolenia dygają za cekoladkę. Polska pielęgniarka anno domini 2018 ! Daleko nam do mądrych i efektywnych zmian. Zacznijcie od siebie, od swojego mózgu i tu memy jak najbardziej pożądane !

#9  2018.05.13 11:49:42 ~do 8

Komentarz bardzo na czasie !

#10  2018.05.13 11:56:28 ~piel

Może z jakiegoś spotkania zostały to . ''źeby się nie zmarnowały ''- to do kawki proszę ! Źźzzenada , gdzie godność. Ja ignoruję zawsze takie dziłlania

#11  2018.05.13 11:56:38 ~piel

Podwyżki sa dla zawodowców.Pielęgniarstwo traktowane jest jako powołanie więc rzady i spoleczenstwo uważa ze czekoladki wystarczą żeby siostry dygały z wdziēczności.

#12  2018.05.13 12:19:01 ~do 11

Tylko te głupie dygają !

#13  2018.05.13 12:43:05 ~elita

Szpital w Kutnie - dużo pielęgniarek z terenów wiejskich nauczone pokory i cieszą się z miasta, czekoladek - tzw. plebsowa z nas "elita" - ha, !

#14  2018.05.13 12:46:27 ~Piel. M

A pacjenci widzieli ? Dobre - nie ma co ? A dlaczego nie było relacji z tego wydarzenia w pisowskiej telewizji tudzież w innej komerycyjnej ? No i super tytuły na pierwsze strony gazet - nie tylko dla brukowców !

#15  2018.05.13 13:04:08 ~nurse

Do 14 bardzo popieram !

#16  2018.05.13 13:20:27 ~OBSERWATOR

WSTYD I PONIŻENIE I GŁUPOTA DAJĄCYCH I ODBIERAJĄCYCH TE DOWODY UZNANIA, MOGLI TYDZIEŃ TEMU DAĆ STRAŻAKOM ONI OFIARNIE RATUJĄ - OFIARNIE I NIE GINĄ A TO CIEKAWE ! - STRAżAKOM CAŁY RZĄD ŻYCZYŁ NAJLEPSZEGO - BYŁY WIELKIE OWACJE I POKAZY W TVP PUBLICZNA JAK W KOREI I STRAŻACY POTEM HULALI ZA NASZE DO BIAŁEGO RANA - ZNAM OPOWIEŚCI NAWET Z TYCH LOKALNYCH STRAŻY A PLEBS UŚWIADCZYŁ CEKOLADKĘ A TO MI DOPIERO BAL !

#17  2018.05.13 13:21:05 ~Do 16

Super, super, super prawda !

#18  2018.05.13 13:22:57 ~pielęgniar

Nie macie chleba niech jedzą ciastka. Porażająca arogancja rządzących

#19  2018.05.13 14:18:43 ~Ola

To prawda żenada, w roli głównej czekoladka. Mogło być symbolicznie życzenia i delikatny kwiatek tym bardziej , że pielęgniarki to głównie kobiety.

#20  2018.05.13 14:30:59 ~lol

Mogli ufundowac wycieczke na ta droge gdzie czekolada sie wylala w celu wylizania

#21  2018.05.13 14:58:25 ~Piel.

Do 19 już tam bez podziałów i co z tego że kobiety - to tylko kwiatek ? A nauczycielom dni wolne i nagrody? - tam też większość to kobiety - jak my się same zaniżamy. Kiedy pielęgniarki uruchomią myślenie - czy wy w ogóle interesujecie się codzienną informacją? - kobiety nie chcą być gorzej traktowane od mężczyzn to jeszcze inna strona medalu. Zanim coś napiszecie - przemyślcie różne aspekty !

#22  2018.05.13 14:59:11 ~ja

Do 18 super komentarz

#23  2018.05.13 15:04:05 ~piel.

Do 16 prawda oglądałam te owacje tydzień temu - bardzo przykre i niesprawiedliwe ! A te czekoladki ? To poniżej pasa ! Bony do SPA czy adekwatne kwoty finansowe itp. jeszcze rozumiem - ale takie poniżenie ? A obdarowane brały ! - szok ! A to pacjenci mają ubaw i metodę na pielęgniarki !

#24  2018.05.13 15:31:32 ~#24

Te czekolady to takie z dolnej półki.Wstyd,wstyd,wstyd

#25  2018.05.13 15:32:27 ~do 21

Zgadza się ew.bilety na koncert, do teatru czy filharmonii ale plebsowi po co ? Ponadto do powyższego p.w.nagroda roczna dla wszystkich pielegniarek w całym kraju. MY JAKO GRUPA ZAWODOWA NAWET 13-TEK NIE MAMY !

#26  2018.05.13 15:44:09 ~Piel.

A czy te żenuła- czekolady wymyśliła : szczurek, małas czy ptok a może szumowski ? A najpewniej to decyzja wspólna z dn.9 maja 2018 na pewno z podpisem ptoka ! Materiał na nowe memy gotowy ! Pewnie długo debatowali za ile te czekolady kupić : za 2,50 czy za 4,50 ;) Pacjenci już nie musieli kupować. Jak mogły te czekolady przyjąć? A co z tymi jak są uczulone - co było w zamian banan czy jabłuszko ?

#27  2018.05.13 15:50:51 ~Joanna

Do 24 słuszna uwaga - deprecjacja zawodowa pielegniarek trwa różnymi metodami a te nie reagują tylko pazernie harują przegryzając czekoladekę między jednym a drugim odwalonym dyżurem !

#28  2018.05.13 15:52:55 ~Piel. KA

26, 27 i podobne chce sie czytać!

#29  2018.05.13 15:54:32 ~AA

Czy pielęniarkom z KUTNA czekoladka smakowała ?

#30  2018.05.13 15:57:43 ~piel.

Do 24 gdyby nawet z górnej to i tak niesamowity obciach ! JAK MOGŁY PRZYJĄĆ ?

#31  2018.05.13 16:11:02 ~haha

A podpisaly, ze odebraly?

#32  2018.05.13 18:25:36 ~Yxuz9''

Ciekawe ile kosztowało nakręcenie tego filmiku .

#33  2018.05.13 19:14:36 ~Piel

Jakie zarobki Pielegniarek w szpitalu w Kutnie?

#34  2018.05.13 19:37:11 ~Ja

W Kutnie wszystko pisowe i czekoladki tez i cicho sza - pozamiatane - akurat otrzymacie odpowiedz !

#35  2018.05.13 19:58:59 ~oddziałowa

Myśmy w naszym szpitalu też dostały, i co z tego? co roku dostajemy. Przestańcie się czepiać. Sama frustracja w tych komentarzach. Co to ma do zarobków? Dzień pielęgniarki i tyle, kiedyś były goździki i rajstopy a teraz czekolada. Liczy się gest i pamięć.

#36  2018.05.13 20:26:07 ~Piel.

Ale burmistrz kutna zakpił sobie z pielegniarek - co tam za pielęgniarki pracują ? - że te czekolady przyjęły !

#37  2018.05.13 20:31:21 ~I ja

Do 35 no i takie oddzialowe mamy ale zacofanie i jakie tam frustracje - kobieto nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi my się szanujemy ! Do 36 -prawda !

#38  2018.05.13 20:31:57 ~do35

Wtopiła się oddziałowa w czekoladowy klimat upokarzający,żenujący

#39  2018.05.13 21:14:47 ~Piel.

I przez takie właśnie oddziałowe-takie jest to polskie pielęgniarstwo! Dziś przysluchując się audycji telewizyjnej na temat protestu niepełnosprawnych - zaproszony gość z partii PIS powiedzial tak : " jak byśmy ustąpili niepełnosprawnym to zaraz potem pojawiły by się I inne grupy zawodowe kolejarze, pielęgniarki , pracownicy LOTU " A czy my protestujemy? A czemu nie wymienił lekarzy czy nauczycieli - oni mają zawsze to czego chcą ! A powinnyśmy protestować bo nadal jest brak stałych podwyżek, brak ludzi do pracy, szkodliwości itd. Proszę nas nie prowokować bo dobrze wiecie, że nas oszukujecie i że w środowisku wrze i co czekoladkami nadrabiacie ? WSTYDŹCIE SIĘ !

#40  2018.05.13 21:16:27 ~piel.

Do 39 brawo - dobrze napisane

#41  2018.05.13 21:17:05 ~+

Kto odpowiada że to poniżenie ? . Po takim geście - dowodzie szacunku i uznania nie wypada strajkować i jeszcze domagać się podwyżki , prawda ? . Nie ma to jak przełożony z klasą który ciągnie w górę. Szczerze współczuję "odcinkowym "pielegniarkom.

#42  2018.05.13 21:25:07 ~piel .

Do 35. Kwestia smaku. Ale wiem ,że nie wiesz o czym mówię.

#43  2018.05.13 23:25:04 ~Piel

Ciekawe czemu burmistrz Żychlina a nie Prezydent Kutna kupił czekolady?

#44  2018.05.13 23:26:02 ~Piel

Burzyński, wstyd.

#45  2018.05.13 23:26:59 ~Piel

Jakie sa zarobki Pielegniarek w Kutnie?

#46  2018.05.14 05:00:47 ~Obserwator

Na pewno to pomysł oddziałowych z Kutna a dziś wielki bal za nasze izbianek, związkowych, oddziałowych i różnej maści koordynujących i innych papierowych pielęgniarek, które dziś w hotelu Gromada w Warszawie pochwalą się, że pielęgniarki z okazji ich święta 12 maja dostały czekoladki.Będą dziś też tam płomienne przemówienia i pochylanie się nad naszą pielęgniarską dolą ! A jaka cisza z tymi zarobkami pielęgniarek w Kutnie !

#47  2018.05.14 05:02:37 ~Piel.

Do 39 dobrze , że są takie osoby co piszą na takie tematy

#48  2018.05.14 05:03:55 ~Ja

Jak za komuny PIS-BIS !

#49  2018.05.14 05:05:26 ~Piel.

Do 41 a za co współczuć ? - czekoladek brać nie musiały

#50  2018.05.14 05:10:48 ~piel

Nie byłoby żadnego problemu z czekoladkami gdyby razem z poczęstunkiem poszło tysiąc do podstawy,a tak to jest czekoladkowa jałmużna dla taniej posługaczki.

#51  2018.05.14 05:14:32 ~Piel. .JAn

Strażakom też mogli dać cekoladki a nie wielkie przemówienia 4 maja z okazji ich święta od najwyższych władz łącznie z przekazem TVP PUBLICZNA a póżniej mnóstwo imprez centralnych i lokalnych zakrapianych do rana (wiadomo za nasze podatki) BĘDZIE SZACUNEK? - OCZYWIŚCIE, ŻE TAK - JEST I BĘDZIE ! I my wykonujemy w mundurze ofiarną pracę - walka o życie codziennie non-stop! I jak można potraktować nas cekoladkami? - ale było by to straszne upokorzenie jak by pokazali ten fakt w TVP publiczna! Ale kto tam o pielęgniarkach mówi publicznie - nawet to święto nie jest uznane publicznie !

#52  2018.05.14 05:15:48 ~do 50, 51

Bardzo dobre wypowiedżi

#53  2018.05.14 05:19:22 ~JA

CELOWE NAS ZANIŻANIE - DEPRECJACJA ZAWODOWA - METODY PAŃSTWA PIS

#54  2018.05.14 05:40:42 ~Piel

Do 51 : ten dzisiejszy bal izbianek nie ujrzy światła dziennego - bo jak zwykle nie będzie kamer nawet z tych lokalnych telewizji - wiadomo wszelkie "pochylania się' do pielęgniarek i zamiatanie pod dywan musi być po cichu a poza tym po co mówić o pielęgniarkach publicznie - żeby im budować szacunek ? Nie - trzeba deprecjonować na każdym kroku. Szczególnie podłe a Ibisz znowu się będzie z nas podśmiewał, że pielęgniarce to tylko - "tylko" wystarczy 30 lat w zawodzie by dostała odznaczenie (jakąś tam odznakę ! ) Powinnyśmy być tam i bojkotować tą sztuczną imprezę !

#55  2018.05.14 06:24:14 ~Piel.

A jak tam pielęgniarki cyfrowe w Warszawie w dn.12 maja? Zawiesiły chociaż jeden odważny transparent ? NIE - szopki c. d. - ryczą i ryczą a mleka brak ! Zaklad pracy dał dobrą dniówkę przynajmniej za promocję zdrowia - bo za festyny się płaci a teraz to właśnie czas różnych festynów zdrowotnych!

#56  2018.05.14 07:38:03 ~I JA

Do 54, 55 prawda deprecjacja pielęgniarstwa polskiego w pełnym rozkwicie wg PISU - nic nowego a to są specjaliści jak to robić. Nie próżnowali a nauki brane byly zapewne od samego PUTINA !

#57  2018.05.14 08:30:43 ~do56

A my na to dodatkowe godzinki w innej placówce za parę złotych,aby placówki działały bez problemów dla dobra i bogactwa zarządzających.

#58  2018.05.14 11:33:39 ~a_

Wszelkie wręczanie tych śmiesznych orderów, czekoladki i inne żałosne "gratyfikacje" dla nas powinny być bojkotowane. Zero obecności-niech szczęki opadną organizatorom i niech odczują, co o tym myślimy! Nasza obecność tylko ich utwierdza, że pielęgniarce wręczy się jakiś bzdet i będzie wniebowzięta. Stanowczo trzeba takich organizatorów wyprowadzać z błędu właśnie naszą nieobecnością. Brak zgody na takie traktowanie.

#59  2018.05.14 12:06:34 ~Piel.

Do 58 prawda ale to tylko gadka- szmatka i nie ma do kogo. DZIS MAMY POKOLENIE POSŁUSZNYCH, POKORNYCH, ZASTRASZONYCH I ZAHAROWANAYCH PIELĘGNIAREK - W TYM PAZERNIE - NAWET W TYM PORTALU ICH BARDZO MAŁO !

#60  2018.05.14 14:27:36 ~Antykomple

Ale mamy problemy w środowisku. Naprawdę żal czytać ten jad "zakompleksionych bojowniczek w wiecznej opozycji". Jaka deprecjacja zawodu? Jakie zastraszanie? Nie przenoście swoich patologii na ogół. To że ktoś chociaż pamiętał to nic złego? W naszym szpitalu była tylko msza, nawet życzeń od dyrekcji nie było. To że w Kutnie ktoś coś zorganizował to tylko dobrze o nich świadczy. Szczerze - mnie bardziej przeszkadza ten wasz, może nasz odwieczny kompleks i frustracja. Nie chce się nawet czytać tego sączącego się jadu niedowartościowanych żmij. Ogarnijcie downa drogie panie. Bo tak na marginesie to za wiele z naszych koleżanek po prostu wstyd przed pacjentami. Zresztą oni też są dla Was winni bo są!

#61  2018.05.14 15:15:50 ~Magda

Rzeczywiście robicie problem z d. Do #60 Świetny komentarz. Skoro same/sami szydzimy z siebie trudno by traktowały nas poważnie inne grupy zawodowe. Mi osobiście czekoladki w Kutnie też nie przeszkadzają. Może dlatego, że wolę coś robić niż wiecznie narzekać. Lepsze czekoladki w szpitalu niż zamknięte przyjęcia w izbach. Dziewczyny z Kutna - powodzenia! Nie przejmujcie się tymi co zazdroszczą, że o Was ktoś pamietał chociaż tak :) BRAWO KUTNO!

#62  2018.05.14 15:40:59 ~Do 61

No proszę Cię Ty już więcej nic nie pisz, bo jak się tak będziesz cieszyć to zamiast podwyżki dostaniesz talon do Jutrzenki :(

#63  2018.05.14 18:57:55 ~do 60, 61

Do 60, 61i takie jesteśmy wmawianie odważnym i mądrym i szanującym się pielegniarkom przez ten właśnie plebs pielegniarski co ucieszy ich nawet dane gówno zawinięte w papierek - oj pielęgniarko z Kutna wstydz sie bo masz czego a na takie ich prostackie prowokacje nie odpowiadajcie ! A te msze jak najbardziej do Kutna pasuja !

#64  2018.05.14 20:09:11 ~Do 63

Masz całkowitą rację, chociaż gdybym miała do wyboru czekoladki czy msze , to wybrałbym to drugie , przynajmniej żylabym nadzieja, że jeśli nie ten NIE-RZĄD czy nasze pożal się Boże izbianki , to chociaż siły nadprzyrodzone będą w stanie coś tu pozytywnego zadziałać:(

#65  2018.05.14 21:15:02 ~Nikt

Te czekoladki to bardzo miły gest.ten dzień najczęściej mija bez echa.nikt niczego nam nie życzy i nie jest nam wdzięczny.

#66  2018.05.15 05:46:33 ~Obserwator

Do 65 i takie dziś mamy pielęgniarki w większości ze wsi i z małych miasteczek a tu mentalność inna- byle czym się zadowolą. I o jakiej tu walce o godność tu pisać - bez sensu. A jeśli chodzi o ten jad czy kompleksy czy frustracje to nie dotyczy akurat tych pielęgniarek co nie podoba im się poniżanie przez " cekoladkę " a poza tym to prostackie i nadużywane określenie " jad " Tak piszą, którzy mają problem z myśleniem i ubogim słownictwem - prostactwo.

#67  2018.05.15 05:57:49 ~Piel.

Do 65 jak można coś takiego napisać - czekoladka w szpitalu równa się święto pielegniarek.A to dopiero ! A kto jest temu winny że tak jesteśmy traktowane w dniu naszego święta? - odp.prosta - takie jak wy co tak piszą. Inne grupy zawodowe z okazji ich święta uhonorowane są przez najwyższe władze państwowe - zyczenia, nagrody, relacje w TVP ! Tak min. buduje sie szacunek w zawodach zaufania spolecznego- w trudnych i odpowiedzialnych zawodach a zawód pielęgniarki niewątpliwe do takich należy !

#68  2018.05.15 06:13:06 ~Piel.

Do 66, 67 prawda - bardzo dobrze napisane. 12 mają miałam wolne i swoją uwagę kupiłam na mediach. Nawet jednego słowa o naszym świecie ani w radio ani też w TVP Pięknie Szczurek promuje nasz zawód nie ma co - obiecała w tej swojej strategii i zapewne te "cekoladki"wymyśliła. Zajęta bardzo ukrainkami - ale nacja ta powoli opuszcza Polskę i idzie na zachód do Niemiec i tak uczynią i Ukrainki.

#69  2018.05.15 08:16:46 ~a_

Sprawy religii, wyznania, wierzenia bądź nie to sprawa bardzo osobista. Chcesz iść na mszę? Proszę bardzo-idź, ale nie pisz , że msza i modlenie coś zmieni. To tylko pobożne życzenia-niestety. A tak na marginesie: czekoladki i msze świetnie pokazały mentalność typowej Florencji- właśnie jak piszesz zakompleksionej kobiety. Znam takie Florencje. Byle jaki bzdet jest w stanie zrekompensować np. schorowany kręgosłup, później poszeptają w szatni jak kto pracuje, wtedy też powiedzą "szczerze" gdzie mają taką pracę, obgadają lekarzy i koleżanki itd. Znam was Florencje, oj znam. Możesz odbierać moje niezadowolenie jako frustrację, ale dlatego tak się dzieje że sama jesteś sfrustrowana i to uczucie znasz najlepiej. Moje niezadowolenie i brak zgody na takie warunki płacy i pracy wynikają z realnego oglądu naszej sytuacji. Mówię o tym oddziałowej, naczelnej i lekarzom- nie mam z tym problemu. Pozdrawiam.

#70  2018.05.15 08:54:10 ~Prawda bol

Hahaha Hahaha haha. Ej, wy wielkomiastowe mgr pielęgniarstwa, specjalistki wszelakiej maści zakupy w Biedrze zrobione? Nie, wy jesteście te lepsze. Doktorów udajeta i do Lidla chyba chodzita. No no. Brawo koleżanki. Prawda jest taka że tradycją tego zawodu jest wykonywanie zleceń lekarskich i dbanie o pacjenta. Jak któraś ma kompleksy że pacjentom trzeba podać basen to może zamiast pielęgniarstwa trzeba było wybrać medycynę. I jeszcze jedno. Dziś każdy walczy o siebie. Więc skoro jednej z drugą przeszkadzają czekoladki w Kutnie i marzą o płomiennych przemówieniach polityków w tv 12 maja gratuluję malostkowosci i przerosnietego ego.

#71  2018.05.15 11:30:16 ~a_

Tematem nie są zakupy, nieważne gdzie robione. Typowo szowinistyczna odp. Przecież to takie normalne, że polska pielęgniarka musi pracować za najniższą krajową. Używa swojego kręgosłupa mimo, że cały cywilizowany świat używa tzw. ślizgaczy, rolek itp. Cywilizowany świat monitoruje zdarzenia niepożądane i przestrzega zasad aseptyki i nie do przyjęcia jest sytuacja gdy np. pielęgniarka zmienia worki z moczem, a za chwilę pobiera krew. Zmienia pampers, a za chwilę podłączy kroplówkę. /bożebron! mnie przed szpitalem! /. Oczywiście sytuacja kiedy nie ma czasu na śniadanie, ani na napicie się szklanki herbaty jest też ok. No i porównując np. obchody dnia strażaka i dzień pielęgniarki też jest ok? Strażacy też dostali po tabliczce czekolady i do roboty? Nie mierz każdego swoją miarką #70 mimo, że świetnie znasz się na WSZYSTKIM, a na przerośniętym ego najbardziej;d

#72  2018.05.16 00:23:41 ~Do 70

Zakupy robię w Lidlu bo mam tam bliżej nikogo nie udaję a już na pewno nie lekarzy .Jak nie znasz znaczenia słów to ich nie używaj Ja osobiście nie mam przerostu ego w przeciwieństwie do niektórych lek .med używających nie należnych im tytułów ,doktorów "Co do słodyczy dużo ich dostaję pielegniarki w szpitalu a najwięcej wyżerają te słodkości lekarze .Swoimi wałówkami raczej się nie dzielą.Gdybyśmy wszystkie wykonywały ślepo zlecenia lekarzy to dużo pacjentów już by nie żyło.

#73  2018.05.16 00:41:07 ~do 70

Latają mi twoje wypociny i czekolady. Już niebawem będą nas prosić, byśmy pracowały za dużo większe pieniądze, basen, owszem pracodawca może zaproponować mi karnet jako bonus przy zatrudnieniu , do tych mniejszych basenów będą opiekunki i to sprawia, że moje wielkie ego jest zadowolone. A doktory jak se zlecą to se zrobią, bo pielęgniarka jest zawodem samodzielnym i na razie wymierającym, więc doktory muszą się zbić w kupy i wspólnymi siłami dawać radę, jak to często jest na zachodzie. Tam pobierają krew, zakładają wenflony, podają dożylne. Ciężkie czasy czekają lekarzy.

#74  2018.05.16 00:51:19 ~piel

prawda, jak lekarze przechodzą przez dyżurkę, to stale podżerają wystawione słodycze, a tym co im przynoszą raczej się nie dzielą, taka to klasa wyższa.

#75  2018.05.16 00:57:34 ~piel

Rajstopy by dali, bo mnie się podarły, no i szampon,

#76  2018.05.16 02:32:25 ~donna

Naprawde tak jest na zachodzie? Pracuje we Wloszech 13 lat i nie widzialam jeszcze lekarza pobierajacego krew. W jednej kwestii masz racje.do basenow rzeczywiscie mamy pomoce pielegniarskie.

#77  2018.05.16 08:15:03 ~do75

Herbaty pudełko,albo chociaż butelkę mineralnej,bo pić się chce a kranówa nie smakuje za bardzo

#78  2018.05.16 11:54:48 ~do 76

Do Wlk. Brytanii jeden lekarz, chirurg od nas pojechał i mówił, że to on pobiera krew, robi dożylne i zakłada wenflony, to było z 10 lat temu ,został tam na stałe. Co kraj to obyczaj. Jedno jest pewne, bo moje koleżanki wyjechały do różnych krajów, mniej obowiązków, większy prestiż, dużo większe pieniądze. Ja blisko emerytury cieszę się ,że im się udało, nikt jakoś nie wraca. Nerwy mnie biorą, że się starzeję, a ktoś się obraża , że nie chcę więcej nadgodzin. To jest nasza rzeczywistość, a młodzi rotują się co parę lat i albo dziecko, albo zachód. Same stare zostaną, a jak nie będzie opiekunek do pomocy, to będą zamykać szpitale, bo my nie damy rady dociągnąć do tych 60 lat. ZUS napuścili w Łodzi na pielęgniarki - to dopiero bezczelność, może od razu im renty przyznają za zdrowie w ruinie.

#79  2018.05.16 15:46:26 ~Ja

Do 70 ale ciemniak napisał - z Kutna ? Ja czekolade kupię jaką chcę w lidlu i w biedronce ( biedra mówi prostak) a ty żebrzesz od dyrektora ale tak właściwie to trollem prostym tu jesteś to i na czekoladę nawet ciebie nie stać!

#80  2018.05.16 15:49:09 ~do 74

Podlizuchy pielęgniarskie same częstują to co się dziwić !

#81  2018.05.16 15:51:40 ~Do 78

A co to stare ? I ty stara będziesz jak ci się uda ! Więcej szacunku !

#82  2018.05.16 17:22:19 ~do 81

Bardzo popieram

#83  2018.05.16 20:22:07 ~ *

Ad 58,69,71 Podzielam mentalność i postawę. Ale niestety jesteśmy w mniejszości. Florencja niestety dominują.

#84  2018.05.16 20:29:08 ~do 81,82

Toż piszę, że stara jestem, urażonych przepraszam.

#85  2018.05.16 20:30:54 ~do 78

Super post fajnie się czyta. Pisz .Pozdrawiam.

#86  2018.05.17 06:55:55 ~obs

Do 70 faktycznie ciemniak prawie wszyscy chodzą do biedronki i lidla itp.

#87  2018.05.17 07:01:56 ~piel.

Do 84 - toż - co za słowo ? I siebie przeproś - a może by tak pielęgniarki starsze, czy przed emeryturą, emerytki (bo i takie pracują - specjalnie dostają nędzne emerytury żeby harować aż do śmierci i dostają tylko 3 pensje tytułem odprawy emerytalnej a w innych zawodach -6 pensji ! ) ew. pielegniarki z doświadczeniem.

#88  2018.05.18 15:11:26 ~Do 87

A taki mam sentyment do starego słownictwa, kiedyś to się lektury czytało. Li tylko, albowiem, azaliż, itp. u mnie w pracy przerywniki ożeż k. i ja cież p. na porządku dziennym , ale nikogo to widzę nie razi. Nie sądziłam, że małe słówko toż, użyte raczej żartobliwie wzbudzi coś więcej niż uśmiech.

#89  2018.05.20 20:13:13 ~ja

Najczęstszy przerywnik pielęgniarek to kużwa i dalej haruje takie pielęgniarecki

#90  2018.05.20 23:49:06 ~donna

Do 88 U mnie wywolalo usmiech,ale. ja tez jestem stara.

#91  2018.05.22 12:58:10 ~***

Do 90 no i takie donny- madonny mamy i czego tu wymagać?