Pielęgniarski mem (1) - à propos "sytuacji punktowych" wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko...

Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)


Wypowiedź wiceminister zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko na posiedzeniu Parlamentarnego Zespół ds. Szpitali Powiatowych w dniu 21 marca 2018 roku: o "punktowych sytuacjach"...


11 kwietnia 2018 - Ile będzie potrzeba pielęgniarek na grafiku w przypadku 30 łóżkowego oddziału, kiedy będą obowiązywały normy zatrudnienia: 0,6 – dla oddziałów zachowawczych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych, 0,8 dla oddziałów dziecięcych?

10 kwietnia 2018 roku - Jajcarze z ministerstwa zdrowia... Ministerstwo przygotowało projekt norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. 0,6 – dla oddziałów niezabiegowych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych. Chociaż już w maju 2017 roku policzyło ile pielęgniarek zabraknie w przypadku wprowadzenia tych norm.  Czy to jest odpowiedzialne postępowanie? Normy mają wejść w życie za rok, a sytuacja w kwestii braku pielęgniarek się nie polepszy a zdecydowanie pogorszy!


5 kwietnia 2018 roku - Telewizja rządowa:  "Udało nam się porozmawiać z lekarką pracującą w szpitalu ze Złotoryji. Kobieta potwierdza wersję zwolnionej pielęgniarki, ale prosi o anonimowość...".

5 kwietnia 2018 roku - Wideo - wywiad z zwolnioną pielęgniarką ze złotoryjskiego szpitala: nie czuje, żebym działała na szkodę spółki! Ja działałam w imieniu i na rzecz pacjentów. Ich bezpieczeństwa i bezpieczeństwa personelu...

Więcej o sprawie pielęgniarki ze szpitala w Złotoryji

DOŁĄCZ do grupy:

My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!

https://web.facebook.com/groups/1736775269711907/

Komentarze użytkowników

#1  2018.04.15 09:26:10 ~MeadowDew

Mem super ! Autorowi przybijamy piątkę. P.s. przyda się na plansze w czasie strajku .

#2  2018.04.15 09:47:00 Redakcja Portalu

Dziękujemy za opinię. Zespół pielegniarki.info.pl: Katarzyna, Daria, Filip (wykonanie graficzne), Mariusz. Kolejne mamy wkrótce.

#3  2018.04.15 09:50:11 ~lina

Wszystkie pazerne na 1 etat i dramat będzie się ministrze śnił po nocach

#4  2018.04.15 09:52:15 Redakcja Portalu

Do #3 Ok. Pytanie od kiedy zaczyna się pazerność? Jak ją szacować? Od liczby godzin wypracowanych w miesiącu czy od zarobionych miesięcznie pieniędzy. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#5  2018.04.15 10:22:20 ~do 4

Wiadomo, że od liczby godzin w miesiacu - proste Do 1 super pomysł

#6  2018.04.15 10:26:54 ~Piel.

Mam pytanie - a może przydała by się sonda na wesoło - kto w tym roku złoży życzenia pielęniarkom w dniu 12 maja - publicznie i w głównych mediach i w godz.dobrej oglądalności - Szumowski czy Szczurek ?

#7  2018.04.15 10:27:48 ~Piel

- do 6 popieram

#8  2018.04.15 10:28:59 ~ja

Do 5 zgadza się

#9  2018.04.15 10:34:27 ~do4

Moim zdaniem pazerność to praca w wymiarze uniemożliwiającym regenerację sił,bez czasu na odpoczynek,toaletę,przygotowanie i spożycie posiłku bez presji czasu przynajmniej raz na dobę.Ale pewnie każdy ma inne kryteria,niektórym wystarczy przetarcie ręką spoconego czoła,zjedzenie ciastka w locie i 15-minutowa drzemka 3xw ciągu nocy.

#10  2018.04.15 10:36:22 ~Piel.

Harujacy na dodatkowych etatach na pewno nas załatwili i dodatki bo dodatki są we wszystkich miejscach pracy nie tylko w tym jednym, podstawowym i dlatego wolą harować bo wiecej kasy zamiast godnie zarabiać i mieć stale podwyżki (dodatki do podstawy ubruttowione od jednego 1,600 i to też ma być na transparentach ! ) a ponadto dodatki - premie ! Ponadto warunki pracy, normy zatrudnienia, urlopy zdrowotne itp. tu sie memy na transparenty posypia !

#11  2018.04.15 10:42:39 ~do 4

Pazerne to takie,które nie mają czasu raz na dobę zmienić bielizny osobistej.

#12  2018.04.15 10:47:29 ~Obserwator

Do 9 bardzo dobrze napisane. Ostatnie badania angielskich naukowców donosza: tzw."sowy" żyją krócej - osoby śpiące mniej niż 7-8 godz. I niemożliwe jest pełne odsypianie w dzień - nie te biorytmy. I środowisko pielęgniarskie ma to gdzieś ? Po przeczytaniu pewnie ktoś puknie się w przetarte czoło, na znak, że aut. kom. pisze nieprawdę. Wybór należy do Ciebie - nic za darmo.

#13  2018.04.15 10:57:00 ~ja

Do 10 zgadza się b.dobrze piszesz a 11 prawda - u nas w dyżurce bardzo często śmierdzi kiedyś tego nie było a czasem też niedomyta kumpla z Impela też przyjdzie a dlaczego nie ? Pielęgniarki też mają takie koleżanki - impelówki.No to jak się zjadą te z Ukrainy to dopiero będzie syf - kiła i mogiła !

#14  2018.04.15 11:01:48 ~moni

Do 12 dobre i prawdziwe

#15  2018.04.15 11:05:04 ~piel.

Do 13 prawda!

#16  2018.04.15 11:38:00 Redakcja Portalu

Do autora komentarza #13 - Sugerowanie, że "No to jak się zjadą te z Ukrainy to dopiero będzie syf - kiła i mogiła ! " Jest obrzydliwe i podłe. Mariusz Mielcarek

#17  2018.04.15 11:48:19 ~Piel

Potok, Malas żyją?

#18  2018.04.15 12:09:27 ~do16

Obrzydliwe i podłe to jest sprowadzenie roli pielęgniarki do wielofunkcyjnego robota bez biologicznych potrzeb człowieka.Nie usprawiedliwiam #13,ale te dwa przymiotniki kojarzą mi się z zupełnie innym problemem.

#19  2018.04.15 12:34:32 ~pll.

Również jestem przeciwna obraźliwym słowom na temat innych nacji,my również pracujemy za granicą.W większości spotykamy się z dobrym przyjęciem.Może jakiś sfrustrowany wyjątek się znajdzie,wtedy inni stają w obronie.

#20  2018.04.15 12:34:32 ~pll.

Również jestem przeciwna obraźliwym słowom na temat innych nacji,my również pracujemy za granicą.W większości spotykamy się z dobrym przyjęciem.Może jakiś sfrustrowany wyjątek się znajdzie,wtedy inni stają w obronie.

#21  2018.04.15 12:38:15 ~zesp.

Do 16 prawda w oczy kole ? Akurat mamy taka panią w zespole właśnie z Ukrainy. No proszę komu ten portal służy.Nie tylko moje takie zdanie i dlatego coraz tu mniej piszacych. Pisza, pisza i nic. Gra pozorowana, ale zarobek jest. I o to chodzi.

#22  2018.04.15 12:41:39 ~do 18

Od 16 napisałaś bardzo dobrze - popieram.Wychodzmy z tego portalu, bo jest stronniczy a tylko dochod dla Mielcarka - samych reklam ile zamieszcza.W niczym jeszcze nam nie pomógł!

#23  2018.04.15 12:45:11 ~piel.

Do 13 prawda i nie są to obraźliwe słowa - to prawda.A jak Polacy są traktowani za granicą - też wiemy !

#24  2018.04.15 12:48:51 ~Piel.

Dziwna ta redakcja portalu : pazerność im się nie podoba jak się użyje tego określenia, Ukrainki sa cacy.Kim są ? Wymiksujcie się stąd i to szybko.

#25  2018.04.15 12:56:40 ~ja

A jak to nie będzie kiły i mogiły (wiadomo przysłowie ) jak już jest więcej zgonów z powodu niewystarczjacej opieki a jak jeszcze przyjadą niedouczone zza wschodniej granicy co pracują na prostym sprzęcie - o lekach nie wspomnę - to co będzie ? Podobnie z zasadami higieny (dla nich nowosc) Gdy pewien lekarz - Polak opowiadał o ukraińskim szpitalau to włos się jeżył na głowie! 13 - ma rację a kim jest p. MM ?

#26  2018.04.15 12:58:26 ~piel

Redakcja moim zdaniem prowokuje nasze mózgi do wysiłku intelektualnego.

#27  2018.04.15 13:00:19 ~czas

Fakt coraz tu mniej ludzi pisze - tyle było różnych nickow a teraz ich nie ma.Czas i na mnie. A co do 13 - racja.

#28  2018.04.15 13:03:34 ~do 26

Nie sądzę - dba o swój interes.

#29  2018.04.15 13:10:45 ~Piel.

Do 26,28 pewnie MM dosiegnela ukraińska strzała Amora :)))

#30  2018.04.15 13:12:18 ~JA

Do 17 podobno przepadly bez wiesci ;)

#31  2018.04.15 13:17:22 ~EWA

Rozumiem że pazernymi są również nauczyciele udzielając korepetycji , hydraulicy idący na fuchy, mechanicy samochodowi.i inni którzy pracują ponad etat . Cóż mogę odpowiedzieć 11-stce na prymitywny i wulgarny wpis ,że zacytuję - ;Pazerne to takie,które nie mają czasu raz na dobę zmienić bielizny osobistej:-może tylko tyle -cham zawsze pozostanie chamem na wieki wieków amen .

#32  2018.04.15 13:23:17 ~do31

Cóż to za porównania?

#33  2018.04.15 13:36:20 ~do 32

Masz rację co za porównania? A gdzie tu odpowiedzialność za zdrowie i życie? A ponadto to są nieporównywalne godziny pazerności a ponadto niewyspana pielęgniarka pracuje w zespole kolejne 12 godz. ! Wymieniał by wiele tu jeszcze powodów ale po co? Jakaś pewnie pazerna napisała, która dobrze wie o co chodzi. A ponadto jest to prowokacja RP by posty leciały jak z rękawa. Biznes is biznes - he, he ;)

#34  2018.04.15 13:41:00 ~do 30

Prawda i koniec dyskusji !

#35  2018.04.15 13:42:23 ~,,,,,,

W pielęgniarstwie,nie ma odpowiednich liderów.Im bardziej grupa jest podzielona,skłócona ,tym trudniej o prawdziwego lidera. Czymś oczywistym jest, że bardzo łatwo jest manipulować społeczeństwem pozbawionym liderów. Obecni liderzy są przywiązani do własnego „mieć&rdquo,dlatego ulegają manipulacjom rządu.

#36  2018.04.15 13:43:07 ~od 34

Pomyłka miało być do 33 a nie do 30

#37  2018.04.15 13:44:32 ~ja

Do 35 popieram !

#38  2018.04.15 13:52:24 ~***

Mem super, czekam na następny. Ogólnie rzecz ujmując ,W drodze do naszego, każdy idzie po swoje". zasłyszane

#39  2018.04.15 14:08:02 ~mx

I o to chodzi ,aby wspólną walką każdy wziął swoje.

#40  2018.04.15 14:28:04 ~,,,,,,

Prof.J.Czapiński stwierdził "Proszę spojrzeć na naszych polityków i na ich chłopską mentalność przejawiającą się w zapewnianiu synekur/ «dobrze płatne stanowisko niewymagające wielkiego wysiłku ani umiejętności» / swoim krewnym i znajomym. Jest to zjawisko familiaryzmu, negatywnie rozumianego, który staje się idealnym gruntem dla korupcji i nepotyzmu. Korzeni tego zjawiska znów możemy szukać w doświadczeniach wyniesionych ze wsi – z wielodzietnej rodziny,do miasta na nauki wysyłano jedno dziecko, które kształciło się nie dla własnej satysfakcji, lecz dla korzyści, jakie miało to przynieść całej rodzinie"

#41  2018.04.15 14:34:36 ~Do 6

A tak Ci bardzo zależy na tych fałszywych życzeniach? Bo mnie bardziej zalezaloby na godnych zarobkach a nie życzeniach abym dużo zarabiała.

#42  2018.04.15 18:03:46 ~Piel..

To forum to zwykły magiel. Do czego to ma prowadzić panie MM. Jak pan zamieszcza pisma pań w czepkach to proszę też konsekwentnie udostępniać odpowiedzi.

#43  2018.04.15 18:03:57 ~Piel.

Do 41 ale komentarz - jak są życzenia (przeważnie dla wszystkich fałszywe ) - jest wtedy szacunek - i zazwyczaj pieniadze -system naczyń połączonych - proste. Ale myślenie i wniosek! Twoje bardzo ograniczone.Pielęgniarki myślcie - szczególnie za nim cokolwiek napiszcie.

#44  2018.04.15 18:07:41 ~piel.

Do 41 uruchom myślenie - napisala co wiedziala - gdzie szacunek i godnosc ? Do 42 merytoryczny wpis - popieram a 6 ma rację

#45  2018.04.15 18:12:48 ~JA

Do 43 popieram - zgadza się mało kto szczerze życzy, ale sam fakt zwrócenia się do grupy zawodowej już o czym świadczy i wiąże się z szacunkiem. Kom .41 prostacki i tyle w temacie.

#46  2018.04.15 18:37:16 ~Megi

A TAK PO CHŁOPSKU TO NAJLEPIEJ TOPOREM RĄBNĄĆ PIELĘGNIARKE NA CZTERY CZĘŚCI I BĘDZIE NAS WIĘCEJ I NAKAZ PRACOWAĆ ZA DARMO JEDYNY POZYTEK TO UZYSKANE PODATKI KTORE WYDAWANE SĄ NA NIEROBÓW

#47  2018.04.15 18:59:17 ~Piel.

Czytam to wszystko i niedowierzam. Jedym koleżanki śmierdzą, drugie twierdzą ,że inne są niedouczone. W rzucaniu gnojem co poniektóre osiągnęły mistrzostwo. Zastanawia mnie tylko jedno. Wszystkie takie mądre tylko czemu w tym naszym pielęgniarstwie dzieje się tak głupio. Nie sztuką jest przecież obrazić koleżankę, tym bardziej bezimiennie na portalu. Sztuką jest napisać coś mądrego.

#48  2018.04.15 19:05:41 ~do47

Co tam mądrego napisałaś,bo jakoś nie dostrzegłam?

#49  2018.04.15 19:10:41 ~Nikt

Czytajac te komentarze ogarnia mnie przerazenie.i utwierdzam sie w przekonaniu ze nic nie zmieni sie w naszym zawodzie.ciesze sie ze moja droga w tym zawodzie dobiega konca.

#50  2018.04.15 20:55:32 ~Do 31

Z tymi porównaniami trafiłaś jak kulą w płot. Puknij się w tę pustą makówkę!

#51  2018.04.15 21:01:32 ~Do 49

Zgadzam się z Tobą. Te wpisy są przerażające. Piszą to panie pielęgniarki, z którymi pracujemy. Strach z nimi pracować a co dopiero być pod ich opieką.

#52  2018.04.15 21:15:56 ~do 49,51

Jeżeli po lekturze wpisów macie jeden wniosek"przerażenie"to ja na waszym miejscu uciekłabym gdzie pieprz rośnie.Mnie lektura postów pobudza do myślenia,a to jest bardzo cenne i ważne.

#53  2018.04.15 21:35:21 ~Do 52

Te wpisy Cię pobudzają do myślenia? To czego Ty potrzebujesz w pracy? Przecież te komentarze są uwłaczające godności innych osób z którymi pracujemy i które będą z nami pracować. Pozdrawiam

#54  2018.04.15 21:43:54 ~do53

Ja myślę,że jest wiele innych powodów do niepokoju niż te komentarze.Pozdrawiam.

#55  2018.04.15 21:53:20 ~Do 54

Z tym się zgadzam. Jest wiele niepokojących sytuacji w szpitalach, ale po co nawzajem się obrażać, poniżać itp. Przecież WSZYSTKIE "jedziemy na tym samym wózku". Pozdrawiam gorąco i życzę spokojnej nocy.

#56  2018.04.15 23:58:03 ~Doktor

Ale wstyd mi za was kłotliwe, zjadliwe koleżanki.nigdy nikt was nie będzie szanował bo same się nie szanujecie

#57  2018.04.16 00:31:17 ~Do 56

Doktor, czy lekarz, a jeżeli doktor to jakich nauk?

#58  2018.04.16 08:07:18 ~do 55

Wózek wiadomo nie powtarzajmy oczywistości tylko zmieńmy swoją mentalność !

#59  2018.04.16 09:00:05 ~,,,,,,

500+, teraz 300,-zł dla dziecka do szkoły.Emerytura dla tych którzy wychowali 4 dzieci i nie pracowali całe życie itp.Mnie się wydaje to upokarzające,uwłaczające godności ludzkiej,godności kobiety.Zamiast za pracę dać odpowiednio godną pensję ,tworzy się chorą mentalność. Zamiast godnych pieniędzy za uczciwą pracę wciska się ludziom, przede wszystkim kobietom mentalność żebraczek uzależnionych od innych.A przecież najwyższą potrzebą człowieka jest samorealizacja.Wiele osób na to pójdzie,bo po co mam pracować,nie mieć wartości,godności,a mieć takie same pieniądze nie pracując np. w zawodzie upokorzonej,bez szacunku pielęgniarki.Jąką mentalność będą mieli przyszli Polacy,mnie to przeraża.

#60  2018.04.16 09:10:46 ~cd

-do pracy obcokrajowcy,tylko po to aby nie podwyższyć pensji np.polskiej pielęgniarce,chce pracować niech pracuje na kilku etatach.Rzucić coś żebrającej,do kapelusza.Co to jest ?

#61  2018.04.16 09:20:35 ~,,,,,,

300,zł to chyba dla biednych i bogatych ? Rząd ma mentalność chłopa pańszczyźnianego. cyt."Jedyną warstwą, która wyszła z wojny, zachowując swoją tożsamość i dotychczasowy stan posiadania, była ludność chłopska. Ofiar wojny wszędzie było bardzo dużo, ale wśród ludności chłopskiej, czy ogólniej: wiejskiej, było ich relatywnie najmniej. Zatem chłopi stali się bazą społeczną dla nowego systemu."I to widać.

#62  2018.04.16 10:21:51 ~Piel.

Do 59 - prawda - obserwuję na bieżąco marne chwyty społeczne polityków PIS to naprawdę niedobrze się robi.Mówią wprost krzyczą, że na wszystko pieniądze mają ale dla pielegniarek NIE ! To i tak że, Platforma Obywatelska dała nam te dodatki a obowiązkiem PISU powinno być ich włączenie do podstawy ! A dodatkiem powinny być premie.Pracujemy w szczególnie szkodliwych warunkach i zero zł szkodliwości mamy placone, nie mamy trzynastek i dodatkowego wolnego.To wszystko maja np. nauczyciele i nie tylko.To my m. in. im na to dajemy.Tak myślcie- uruchomijcie w końcu swoją świadomość w wymiarze społecznym i szerszym kontekście a nie tylko jazda na tym samym wózku. Jeśli już to nieprawda - bo są pomiędzy nami podziały w tym w wynagrodzeniu czy wykształceniu.Góra dokonała tego w sposób celowy - by nas skłócić i ponadto wystawić na pazerną harówkę i niewolnicza pokorę. Jak wam nie wstyd ? Każdy deficytowy zawód wykorzystuje taką ytuację do poprawy warunków pracy i płacy. Pielęgniarki czy wy potraficie myśleć i działać dla swojego dobra i solidarności zawodowej ?

#63  2018.04.16 10:40:54 ~Pielegniar

Należę do grona ,pazernych", przez 25 lat łudziłam się i myślałam,będzie lepiej,biorąc 1/2 etatu w poradni ( pracuję na 1 zmianę) czyli od 15, 30 do około 20 5 dni w tygodniu żyje mi się lepiej i to była i jest tylko moja decyzja. Lekarze pracujący tu i tam jakoś nie szkalują siebie nawzajem. Pewnie chciałabym o 14,35 skończyć i iść do domu, ale ja wybrałam i nie chcę być obrażana. Poczytajcie Pani spokojnie swoje wypowiedzi, czy to piszą osoby wykształcone, kulturalne , empatyczne? Człowiek spoza naszej branży czytając wypowiedzi na forum wyrabia sobie o nas opinię i niestety nie jest ona przychylna. Wściekamy się jak Nas przedstawiają w różnych kabaretach, filmach, ale wystarczy poczytać forum i już wszystko wiadomo.

#64  2018.04.16 11:05:57 ~,,,,,,

Właśnie o to chodzi,aby wszystkie pielęgniarki jednoczyły się we wspólnej sprawie.Powinny zostawić problemy spowodowane podziałami,a które powodowane są celowo przez rządzących po to,aby piel. kłóciły się między sobą,a nie interesowały się otoczeniem,nie rozszerzały horyzontów,nie miały liderów.Łatwiej nimi wtedy manipulować.Jest to duża grupa i jest niebezpieczna,a poza tym najwięcej można na niej zaoszczędzić.Jak w piosence"wznieś serce nad zło" Jest spowodowane zło tymi różnicami,a skoro je zauważmy,nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,tylko przyjąć to co jest bez obrażania się w nieskończoność,czy obwiniać itp,bo to nic nie daje,a wspólnie walczyć. Rząd nie wierzy,że pielęgniarki potrafią to zrobić,bo łatwo się kłócą.Wy uwierzcie w swoją wartość,mądrość,bo uważam,że wszystkie na to stać,bo są inteligentne,mądre,ktoś niezbyt mądry nie wybierze tego zawodu,bo tu trzeba mieć coś więcej.

#65  2018.04.16 11:17:49 ~do64

Utopia,wystarczy przeczytać #63 i już wiadomo,że widzimy wady wszystkich,tylko nie swoje.

#66  2018.04.16 11:42:36 ~Ja

No tak pazerne będą bronić. Proszę nie porównywać do lekarzy dodatkowej pracy- zupełnie inaczej wynagradzani. Co ma p. z tego z tego pazerstwa ? Non- stop w pracy. Kierowcy autobusów wywalczyli godne pensje w godzinach pracy -minimalna pensja 4,400 brutto pus premia.Czy nie uważa p. że każdej pielęgniarce takie minimum powinno się należeć ? Pielęgniarka każda jest specjalistką. Wykonuje odpowiedzialny, trudny zawód. Nie potrafimy walczyć o swoje (stąd te emocje w postach, odgórnie też skłócone) I niestety przez takie osoby dorabiajace non stop -dzieści lat zapełniane sa wakaty, ale już harowki też nie wszystko ogarniaja bo jakosc opieki szpitalnej spada. Każdy czyta co chce I pisze tak też jest i na innych forach. Proszę czytać meritum i dużo tu jest wypowiedzi mądrych, odważnych i wartych uwagi a takich jak np.63 prawie wcale - jest to komentarz przeciwko godności pielegniarskiej. Na szczęście nieliczne są takie komentarze i proszę najpierw przeczytać swój - zanim napisze p. o kimś innym. Popieram 59 - słuszne uwagi.

#67  2018.04.16 11:47:17 ~i ja

Elminuujmy takie pielęgniarki jak 63 ich pazerstwo utrudnia naszą walkę o godne zarobki. Szkodzi pacjentom - przepracowane i sobie - krótsze życie. Każdy koń w kieracie krocej żyje!

#68  2018.04.16 11:53:49 ~Piel.

Do 64-67 popieram

#69  2018.04.16 12:16:23 ~do 65

Zgadza się , może teraz utopia,ale każda rewolucja była poprzedzona przygotowaniami.Nauczmy się ze sobą rozmawiać,nie chodzi o to ,aby sobie "kadzić",ale wypowiedzieć w odpowiedni sposób swoje zdanie,starając się udowonić swoją prawdę,jak również,bez obrażania osoby ,która ma inne swoje zdanie,a próbować umotywować prawdę.Wiadomo,że będzie osoba,która wyrazi się w sposób" niefajny",to może przerosić,zwracając uwagę,że nie będziemy rozmawiać na takim poziomie,i nie podejmować kłótni.Mieć w świadomości" My Pielęgniarki,całej Polski." A najlepsze pomysły rozmów przynosić do swoich oddziałów,aby w końcu się jednoczyć.To może potrwać,ale od czegoś trzeba zacząć,mieć nadzieję. Może trzeba zacząć od umiejętności rozmawiania ?

#70  2018.04.16 12:34:37 ~#70

Czytając to wszystko jestem przerażona ,jak nie ma jedności w naszym zawodzie .Być może dlatego to wszystko, niskie pensje, za bardzo trudną i odpowiedzialną pracę, jak również praca na kilku dyżurach w innych szpitalach na kontraktach lub umowę zlecenie aby godnie żyć. Gdzie w tym wszystkim jest rodzina i zdrowie każdej z nas, jak również szacunek dla siebie ,koleżanek a szczególnie dla chorego pacjenta. Wszystko gubimy po drodze. Może najwyższa pora zatrzymać się i zastanowić.

#71  2018.04.16 12:42:57 ~Pielegniar

Do 66 , gdy moje uposażenie się zwiększy , proporcjonalnie do lekarzy to pracując na 1i 1/2 etatu przestanę być pazerna ? Wśród kierowców autobusów mam kilku znajomych i niestety z braku kierowców ,ciągną'' nadgodziny-pazerni? . Pytasz co z tego mam , lepsze wakacje , samochód porównywalny z tym, czym jeżdżą lekarze, remonty itp, ja miałam wybór i go dokonałam. W pracy też non stop nie jestem, przesypiam każdą noc, a weekndy mam wolne. Gdyby nie takie jak jak ja ,pazerne'', czy koleżanki mogą zagwarantować , że pod presją oddziałowych nie będą brały nadgodzin? I właśnie Pani 69 trafnie napisała,żeby zacząć od oddziałów i rozmowy, a obrażanie darujmy sobie.

#72  2018.04.16 12:44:35 ~#70

Jeśli chodzi o sytuację punktową jak się wypowiada P.Minister to jestem bardzo ciekawa co by było gdyby wszystkie pielęgniarki pracowały tylko na jednym etacie i nie uzupełniały dyżurów po innych szpitalach,to też by była nas wystarczająca ilość na obstawienie wszystkich dyżurów. Czy nad tym się ktoś zastanowił.

#73  2018.04.16 13:15:21 ~do #71

Daj Boże, aby powiodły się te rozmowy na oddziałach. W końcu nie te tzw. "pazerne pielęgniarki" dewastują grupę zawodową, tylko gangi pracownicze (np. pielęgniarskie) i osoby im przychylne lub pretendujące do wejścia w nie.

#74  2018.04.16 13:32:49 ~,,,,,

To jak zorganizować ogólnopolski strajk? Może poszczególne oddziały do swoich związków,wszystkie polskie związki razem ogłaszają strajk,może wtedy rezygnacja,czy ograniczenie dodatkowych godzin.Może inni mają jakieś pomysły.

#75  2018.04.16 13:45:12 ~do74

Kiedy czarne punkty na mapie zmienią się w czarne tło to może coś ruszy.

#76  2018.04.16 16:21:52 ~pielęgniar

Proszę poczytać na Rynku Zdrowia co nowego przygotowuje dla pielęgniarek MZ, żeby odciążyć lekarzy zwolnienia mają wystawiać pielęgniarki. Oczywiście zwiększy nam się prestiż, a pieniądze weźmie lekarz, czyż już raz tego nie przerabiałyśmy odnośnie recept ?

#77  2018.04.16 21:59:33 ~a_

Nasze florencje popędziły na kurs wypisywania recept, często płacąc z własnej kieszeni. Tak sobie podniosły prestiż ;d Nie dotyczy to pielęgniarek rodzinnych i środowiskowych.

#78  2018.04.17 10:39:24 ~a_

Http://www.dzienniklodzki.pl/zdrowie/a/pielegniarki-ze-szpitala-kopernika-w-lodzi-nie-przyszly-do-pracy-pacjenci-przewozeni-na-inne-oddzialy-do-kopernika-przyjezdza,13100510/ Tak to się robi! Trzymam kciuki! :d

#79  2018.04.17 17:05:13 ~do78

Nie ma sensu Jeden mały proteścik,w jednej placówce.Szkoda zdrowia i nerwów.

#80  2018.04.17 17:05:23 ~super

Pielegniarki-ze-szpitala-kopernika-w-lodzi-wspaniale,oby jak najwięcej dołączało i Was wspierało-Pielegniarki z całej Polski.Odwagi !

#81  2018.04.17 17:08:44 ~a_

To może być "efekt motyla", może wreszcie florencje zobaczą, że można.

#82  2018.04.17 21:36:33 ~Y

Pazerne? Do 10 Jestem mgr od 20 lat studia kończyłam na AM a teraz jestem w grupie opiekunów med. Będę pracować na 2 etacie bo tylko tak mogę zarobić na godne życie. To że my zrezygnujemy nic nam z tego nie przyjdzie tylko kasy brak. A ja dalej będę siedzieć w najniższej grupie. Mam możliwośc to zapier.

#83  2018.04.17 21:42:24 ~P

Jak będziemy traktowane równo t o nie będziemy pracować dodatkowo ale tak nie będzie że jeden dużo a drugi g.za tę samą pracę

#84  2018.04.27 11:14:42 ~Sabrina

Pani Szczurek to nie jest właściwa osoba na tym stanowisku. TO co reprezentuje w kwestii pielęgniarek i położnych jest nie do przyjęcia. Należy ją natychmiast zdymisjowac.ZŁE nawyki z czasów PRL-u i rządów PO-PSL. TO już przeszłość-"obudz się kobieto!