Gratulacje z okazji uzyskania tytułu specjalisty! Zobacz wyniki egzaminu specjalizacyjnego pielęgniarek i położnych w dziedzinach pielęgniarstwa: onkologiczne, zachowawcze i ginekologiczno-położnicze.

Specjalizacje pielęgniarek i położnych.

Bezpłatny miesięcznik dla pielęgniarek i położnych

Nakład 30 tysięcy egzemplarzy...

Poniżej okładka wydania kwietniowego...

Zapraszamy do lektury...


Dołącz do grupy na facebooku: My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!


Różnica w liczbie wymaganych punktów do zaliczenia egzaminu wynikała z faktu, że jedna specjalizacja odbywała się na "starych zasadach" a inne na "nowych".

Wszystkim nowym specjalistom składamy gratulacje z okazji uzyskania tytułu specjalisty a pozostałym życzymy pozytywnego wyniku na następnym podejściu do egzaminu.

Mariusz Mielcarek 

11 kwietnia 2018 - Ile będzie potrzeba pielęgniarek na grafiku w przypadku 30 łóżkowego oddziału, kiedy będą obowiązywały normy zatrudnienia: 0,6 – dla oddziałów zachowawczych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych, 0,8 dla oddziałów dziecięcych?

10 kwietnia 2018 roku - Jajcarze z ministerstwa zdrowia... Ministerstwo przygotowało projekt norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. 0,6 – dla oddziałów niezabiegowych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych. Chociaż już w maju 2017 roku policzyło ile pielęgniarek zabraknie w przypadku wprowadzenia tych norm.  Czy to jest odpowiedzialne postępowanie? Normy mają wejść w życie za rok, a sytuacja w kwestii braku pielęgniarek się nie polepszy a zdecydowanie pogorszy!


5 kwietnia 2018 roku - Telewizja rządowa:  "Udało nam się porozmawiać z lekarką pracującą w szpitalu ze Złotoryji. Kobieta potwierdza wersję zwolnionej pielęgniarki, ale prosi o anonimowość...".

5 kwietnia 2018 roku - Wideo - wywiad z zwolnioną pielęgniarką ze złotoryjskiego szpitala: nie czuje, żebym działała na szkodę spółki! Ja działałam w imieniu i na rzecz pacjentów. Ich bezpieczeństwa i bezpieczeństwa personelu...

Więcej o sprawie pielęgniarki ze szpitala w Złotoryji

DOŁĄCZ do grupy:

My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!

https://web.facebook.com/groups/1736775269711907/

Komentarze użytkowników

#1  2018.04.12 17:10:38 ~piel.

To współczuć tym co zdawali na nowych zasadach, bo wyniki marne :-(( Oby w następnym podejściu im się poszczęściło:-)) A czy ktoś wie jaka jest różnica między tymi zasadami?

#2  2018.04.12 17:25:28 ~Go

Podobno są pytania z b.fizykalnego-mimo zaliczonego wczesniej kursu.Typowe zachowanie dla naszych pielegniarskich "elit".Paniusie biznesmenki z izb i tych sfer też nie są bez winy.Mam pytanie-ktore wyniki są z nowego klucza? Trzeba poporównać zdawalność w starym i nowym trybie.I przestać pchac się na te specki.Może bojkot (czyli:odcięcie łatwej kasy)je otrzeźwi

#3  2018.04.12 18:58:02 ~a_

Uważam, że specjalizacje powinny odbywać się przy uniwersytetach medycznych, kształcenie, praktyki i egzamin. Pańciom z izb zakręciłoby to skutecznie kurek z forsą, a my miałybyśmy rzeczywistą wiedzę i najnowsze standardy.

#4  2018.04.12 20:21:37 ~Go

Do 3-jakby specjalizacje były organizowane przez uczelnie-to bylyby nieistotne.Tak jest ze studiami podyplomowymi-przećwiczylam w K-cach.Pani w Izbach jak oparzona odrzuciła moj dyplom-z pogardliwym tekstem:"TO się nie liczy! ".Gdy zapytałam jak to,skoro kierunkowe studia podypl.są uznawane w ustawie za KSZTAŁCENIE PODYPLOMOWE pielęgniarek powiedziała że nie wie. I tak przez wszystkie instytucje i nasz samorząd jesteśmy traktowane jak ubezwlasnowolnione.Może MZ powinno odpowiedzieć dlaczego w ustawie o wynagrodzeniach zupełnie pominieto ten rodzaj kwalifikacji.

#5  2018.04.12 21:01:41 ~a_

Pańcie z mojej izby jeszcze do niedawna nie uznawały licencjatu jako wykształcenia wyższego, chodziło o dofinansowanie studiów. To też się nie liczyło! Pańciom po prostu w głowach się przewraca od tego siedzenia przy biurku. Nawet jeśli pańci z izb nie podoba się fakt, że pielęgniarka ma studia podyplomowe, to jest pańci problem. Ja życzyłabym sobie pokazania stosownego przepisu w tych okolicznościach.

#6  2018.04.12 21:29:29 ~Go

No przecież mi odparła, że ona nie wie.Czegóż wymagać?

#7  2018.04.12 21:50:42 ~a_

To niech się dowie! Od tego tam jest. I koniec i kropka! Wymagać! w końcu płacimy składki.

#8  2018.04.12 21:59:58 ~Do 2

Skąd wiesz,że są pytania z badań fizykalnych. Bardzo mnie to interesuje bo będę zdawać specjalizacje. Wg nowych wytycznych nie powinno ich być. Odpisz jeżeli masz informacje. Dziękuję i pozdrawiam

#9  2018.04.12 22:02:42 ~Go

Izby w Kato są okropne,zwlaszcza te nadęte i jeden przemądrzały w dziale pwz-może i dalabym się im bardziej we znaki,gdyby nie to,że mam tam dość daleko i zawsze przyjeżdżam przed zamknięciem. A prawnik byl tylko rano.Może coś teraz tam lepiej,ale nienawidzę tamtejszych wizyt,zwłaszcza że kilka razy przywróciłam im proporcje,ale przyplacilam to takimi problemami zdrowotnymi,że uznalam,że nie warto.Po nich spłynęło.Może ktoś ma lepsze doświadczenia z samorządem zawodowym.Co do podnoszenia naszych i tak już wysokich kwalifikacji-Szczurek i MZ wwymyślili- zaoczne studia pielęgniarskie.Dobrze,że nie e-learningowe.zwlaszcza praktyki zawodowe. Dalsza degradacja zawodu

#10  2018.04.12 22:06:51 ~SeL

To nie pancie, ale wręcz pasożyty! Niestety, musiałam udowadniać,że to ja mam rację, prawie 3 miesiace! Traktują piel.jak intruza lub tredowatego! Obrzydliwe.

#11  2018.04.13 06:46:09 ~Go

Usłyszam od kolegi osoby,która zdawała wg nowych wytycznych (nie wiem jakie pielegniarstwo)-to byla taka dywagacja w rozmowie na inny temat.Zdająca była tymi pytaniami zaskoczona,bo miało ich nie być. Więcej szczegółów nie znam.Może wypowie się ktoś,kto zdawał.

#12  2018.04.13 07:24:42 ~do11

Kto komu co powiedział i na jaki temat,bo nie załapałam?

#13  2018.04.13 10:52:44 ~Go

Do 12-doradzam przeczytanie wczesniejszych komentarzy i odniesienie go do kontekstu dyskusji.Na szczęście wrodzene iq można podnieść.

#14  2018.04.15 21:43:46 ~Pytanie

Czy Ktoś wie, czy w testach "na nowych zasadach " pojawiły się pytania ze starej bazy pytań? Dziękuję za odpowiedż.

#15  2018.04.20 19:42:00 ~Bo.

Może było 5 pytań z testów od 2013 do 2017,pozostałe to nowe, rozbudowane pytania i równie rozbudowane odpowiedzi, tak że 1 min. niewiadomo kiedy mija. Nie było pytań z badań fizykalnych.

#16  2018.04.20 20:39:02 ~gosiek

A blok ogólnozawodowy, ten nowy powtórzył się ?

#17  2018.04.25 21:11:39 ~bo

W bloku ogolnólnozawodowym były nowe i stare pytania,ogólnie spoko.np. było pytanie kiedy wykonujemy samokontrolę piersi, data ustawy o samorządzie. PIEL. i położnych, zgoda na zabieg 17 latka, odpowiedzialność cywilna pielęgniarek.

#18  2018.04.25 21:14:25 ~bo

. dodam tylko, że zdawałam z piel. operacyjnego i nie dałam rady. Pozdrawiam